עונה 1 פרק 4
חוסן מנטלי 🧠 ומחשבה יוצרת מציאות

<מוזיקה <♬

אוקי, חברים אנחנו פה בפרק הרביעי שלנו של סביבה מנצחת. 

אני רוצה להגיד לכם תודה שאתם מאזינים ושהיום אנחנו הולכים לדבר על כמה נושאים חשובים מאוד.

אבל רגע לפני אני רוצה לספר לכם על עצמי למי שעדיין לא מכיר בטעות. שמי מתן ניסטור, מרצה להתפתחות אישית, הבעלים של עסק לירידה במשקל בשם “יאללה רזים” ואחד שמאוד מתרגש להיות כאן ולהקליט את הפרק הזה כי אני יודע כמה שהדברים האלה כמו פודקאסטים, הרצאות, סדנאות ולהקשיב לאנשים אחרים עזרו לי לקחת את החיים שלי לשלב הבא. ובדיוק בגלל זה אני עושה את מה שאני עושה. 

המטרה שלי זה להיות הסביבה המנצחת שלכם. אם תיתנו לי את ההזדמנות, אני מבטיח לעשות את הטוב ביותר שאני מסוגל כדי שאתם תיקחו את החיים שלכם לשלב הבא. 

אז אחרי שעשינו את הפתיחה המרגשת, אני רוצה לספר לכם על מה אנחנו הולכים לדבר היום.

היום אנחנו הולכים לדבר על נושא מאוד חשוב והוא גם מתקשר לפרק הקודם ככה שאם עדיין לא שמעתם את פרק 3 שבו אני מספר לכם על איך בונים הרגלים ועל איך אני בניתי לעצמי הרגל של לקום מוקדם מאוד בבוקר, אני מציע לכם להקשיב ואז באמת לחזור לאיפה שאנחנו נמצאים עכשיו. 

אבל במידה וכן שמעתם, אנחנו הולכים לדבר על דבר שנקרא חוסן מנטלי. חוסן מנטלי זה בעצם היכולת שלנו להתגבר על קשיים שתאמינו או לא, אנחנו מייצרים לעצמנו בכוונה ואני תכף אסביר על זה. 

הדבר השני שנדבר בפרק היום הוא הנושא של מחשבה מייצרת מציאות והדבר השלישי, נחשוב איך אנחנו אומרים לעצמנו יותר כן מאשר לא, מה שנקרא חשיבת איך כן.

אז יש לנו הרבה מאוד דברים שאני רוצה שנספיק לעבור עליהם, אבל כמו שהבטחתי, הנושא הראשון שלנו זה חוסן מנטלי

תראו, אני חושב שהרבה מאוד אנשים היו רוצים לעמוד במילה של עצמם. אני יודע, זה קצת מוזר וקצת קשה גם להגיד את זה, אבל אני פוגש הרבה מאוד סיטואציות שבהן אנשים אומרים לעצמם שהם יעשו כל מיני דברים רק כדי בתכלס לגלות שהם לא עשו את זה ולהתאכזב. 

דוגמא קלאסית זה באמת הנושא של לקום בבוקר. אני פוגש את זה הרבה פעמים אצל אנשים שאומרים לי “מחר אני קם ב-6 בבוקר, אני הולך לעשות אימון ואז אתחיל את היום שלי”.

כשאני שואל אותם “איך היה?”

אז הם אומרים “לא קמתי”. 

עכשיו מה זה לא קמתי? לא קמתי זה משהו שהוא טכני. האמת שקמת כדי לכבות בחזרה את השעון המעורר שלך שכיוונת ל-5:30-5:45 כדי לקום ואז משהו התפקשש. 

הרבה פעמים קורה שכאילו יש שני אנשים. כאילו יש את מתן של אתמול בערב ונקרא לו “מתן הנחוש”. 

זה מתן שאומר “מחר אני הולך לקום מוקדם ומחר אני הולך לעשות אימון!”

ואז יש את מתן של הבוקר, נקרא לו “מתן הפחות נחוש”. 

והוא אומר על מתן של אתמול “מה המפגר הזה חשב לעצמו? מי יקום בקור הזה, בחושך ויצא החוצה ויתחיל להתאמן?” 

כשיש לנו את הסתירה הזאת בין עצמנו, כאילו יש לנו ממש שני אנשים שונים, השאפתן והפחות שאפתן, זה גורם הרבה פעמים לתחושה של אכזבה או לתחושה של ירידה במוטיבציה או פשוט להגיד לעצמנו שאנחנו לא אמיתיים עם עצמנו או שאין לנו מילה או ש…בגדול שאנחנו די מרמים את עצמנו. 

עכשיו קודם כל, זה בסדר כי הרבה אנשים עושים את זה ואחת השיטות שאני תמיד מדבר עליהן זה נושא של להתחייב בפני אחרים כדי שלנו תהיה מחויבות שהיא גדולה יותר.

למה אני מתכוון?

כשאני קמתי ב-5 בבוקר, שבדקתי את זה למשך תקופה של כמה חודשים, אחד הדברים שעשיתי היה להתחייב בפייסבוק ולכתוב שמהיום אני הולך לקום ב-5 בבוקר. ויותר מזה, זה פשוט היה משהו שמבדר אותי, הייתי הולך ברחוב ב-5 בבוקר, חשוך וקר והייתי מוציא את הפלאפון, שם על וידאו בצורה של סלפי ומדבר למצלמה במשך 15-20 שניות ומתאר את כמה שקשה לי היום בבוקר או כמה שמח לי היום בבוקר וזה שאני עכשיו בדרך לחדר כושר. ומאוחר יותר בערך באזור 8:30 כשהייתי פותח את הפלאפון שלי בחזרה ממצב טיסה, הייתי אז מעלה את זה וזאת הייתה ההוכחה שלי, חבר’ה תראו, אני גם מקיים. 

אבל האמת שהיה איזה בוקר אחד שלא העליתי ופתאום התחלתי לקבל הודעות “מה היום לא קמת? אתה עובד עלינו, ויתרת לעצמך?”

לא, פשוט לא צילמתי וידאו, סליחה. 

אבל הסיבה שהייתי עושה את זה כי הייתי צריך עוד תמריץ חיצוני שיגרום לי לא לוותר לעצמי. כי האמת חברים, די קל לנו לוותר לעצמנו. הרבה פעמים אנחנו מבטיחים לעצמנו דברים, אבל בגלל שהבטחנו את זה רק לעצמנו ומה שנקרא, אף אחד לא יודע, אנחנו בסדר עם גם להפר את ההבטחה הזאת. 

חוסן מנטלי זה בעצם היכולת שלנו להתמודד עם קשיים ואמרתי בפתיחה, הרבה פעמים אלו קשיים שאנחנו בכוונה מייצרים לעצמנו סתם כי משעמם לנו ואנחנו רוצים שיהיה לנו קשה. 

למה אני מתכוון? 

תראו, כוח רצון זה שריר. זה אומר שאם אנחנו נרגיל את עצמנו להתמודד עם סיטואציות שבהתחלה נראות לנו משוגעות ולמה שבן אדם יעשה את זה לעצמו? כמו נגיד לוחמים בשייטת שגורמים להם בהגדרה כל בוקר להיכנס למים הקפואים, להתרטב לגמרי, לשחות שם, לקפוא מקור ואז הם מתחילים את היום. 

זה נראה כמו דבר פסיכי לגמרי עד שמתרגלים לזה שזה מה שעושים עד שהגוף שלהם מתרגל לזה. כל זה תחת הכותרת של לפתח חוסן מנטלי. 

חוסן מנטלי זה אחד הדברים החשובים ביותר ובואו ניתן דוגמא אחרת שלא קשורה ללקום בוקר. 

בואו נגיד שאני נמצא עכשיו בארוחת ערב עם חברים שלי. יצאנו למסעדה, יש יום הולדת לאחד החברים ואני רוצה להיות בדיאטה, למרות שאני לא אוהב את המילה הזאת, אבל בדיאטה אנחנו מבינים שאני רוצה להוריד טיפה במשקל. החברים שלי מה שנקרא, הם לא שם. זה לא אומר שהם לא צריכים, הם פשוט לא נמצאים שם. 

חוסן מנטלי תהיה היכולת שלי להסתכל על כל החברים שלי מזמינים משהו מסוים ולדעת להגיד לעצמי “מתן, נכון שזה מפתה ואתה רוצה להיות אחד מהחבר’ה ושבמאת יש פה מסעדה שווה ודברים כאלה, אבל יש לי מטרה, התחייבתי לעצמי ואני לא רוצה להתבאס על עצמי, אני נאמן לעצמי ובטח שאני רוצה להגיע לתוצאות. 

חוסן מנטלי יהיה לא פחות מאשר להזמין את המנה שאני צריך להזמין, נגיד איזשהו סלט במקרה הזה ולדעת להתמודד עם הסיטואציה. חוסן מנטלי יהיה גם היכולת שלנו להתמודד עם הסביבה שלנו. 

היא תגיד, “יאללה עד שאנחנו במקום הזה, במסעדה הזאת, בחתונה, באירוע, תאפשר לעצמך” או כל מיני משפטים כאלה כמו “חיים פעם אחת”. 

אגב אני מת על אנשי החיים פעם אחת, אבל זה כבר פרק אחר. 

דבר שני שאני רוצה לדבר עליו זה על כל הנושא של מחשבה יוצרת מציאות. להרבה מאוד אנשים קשה עם המשפט הזה כי זה כאילו משפט כזה קסום כזה שלא קיים. איך מחשבה שזה רעיון בעצם הופכת למציאות. כשהרבה אנשים חושבים על זה או שומעים על זה, הם הרבה פעמים קצת מתרחקים מהעולם הזה של התפתחות אישית כי בוא נודה בכנות זה נשמע להם כמו חרטה. 

זאת אומרת, האם זה שאני אחשוב על זה שאני רוצה להיות מיליונר, פתאום יגרום לי להיות מיליונר?

התשובה היא כמובן שלא. קודם כל, בואו נשים את זה על השולחן. זה שתחשבו על משהו זה לא מספיק כדי שזה יקרה, זה כבר קסם או אם יש לכם ג’יני בתוך מנורת קסמים. 

כשאנחנו מדברים על מחשבה שמייצרת מציאות, אנחנו מדברים פה על סדר פעולות שתמיד מתקיים ובעצם רק שמעתם את הקצוות – ממחשבה למציאות. 

אבל יש כמה שלבי ביניים ואני רוצה לפרוש אותם כי כל רעיון שיש לנו שזה בעצם המחשבה, אנחנו מתחילים לחשוב עליו ולחשוב עליו עד שהרעיון הזה כבר מתחיל להתגבש והוא כבר כ”כ גדול שהוא לא יכול להישאר רק בתוך הראש שלנו, הוא חייב לצאת החוצה לעולם. 

ואז עוברים לשלב השני שנקרא לספר את הרעיון או לדבר את הרעיון, בין אם זה לחבר, משפחה או מישהו ששואל אותך מה חדש ומה אתה רוצה לעשות בזמן הקרוב.

פתאום זו הפעם הראשונה שהרעיון שלכם נהפך אשכרה למילים. וזה שלב אדיר. זה אומר שפתאום אנחנו כבר לוקחים בחשבון שיכול להיות שהדבר הזה שהתחיל רק כרעיון במאחורה של המוח שלנו, הוא פתאום מתחיל לקרום עור וגידים. בינתיים רק סיפרנו אותו. לא קרה שום דבר, לא התחלנו אפילו לבצע פעולות. אנחנו רק מדברים אותו. 

אבל אז יקרה עוד דבר, פתאום אתם שוב תדברו אותו, אתם תספרו אותו טוב יותר, אתם תדייקו אותו במילים כי אתם תספרו את הרעיון ואז אנשים יגידו לכם, “מה זאת אומרת? אני לא מבין, מה אתה רוצה להפסיק, לעזוב את מקום העבודה שלך? אתה רוצה להתפטר ואז אתה רוצה למצוא עיסוק אחר? אתה רוצה לפתוח עסק?”

זה היה הרעיון ועכשיו דיברתם ומה שקרה, קיבלתם איזשהו פידבק חיצוני ועכשיו אתם צריכים גם לענות על התשובה הזאת, אז אתם עוד טיפה מאתגרים את עצמכם עד שהתשובה שלכם היא הטובה ביותר. 

אחרי ששואלים אתכם את זה כמה פעמים, אתם מנסחים תשובה כמו “כן, תקשיב, נכון שזאת עבודה מעולה ומרוויחים שם יפה מאוד, זה לא מה שאני אוהב לעשות, אני לא קם עם תשוקה בבוקר, די נמאס לי מזה ואני חושב שיש לי פוטנציאל הרבה יותר גדול. אז אני הולך כרגע לכיוון של לחשוב על להקים עסק, להיות עצמאי ובוא נראה. כרגע אנחנו רק מדברים על זה, כן? אני עוד לא יודע אם הדבר הזה באמת יקרה, אבל זה המצב שאני נמצא בו כרגע”. 

השלב הבא זה בעצם לקחת את הדיבור שלנו ולהפוך אותו לביצוע ולמעשים. זה בעצם הדבר הקשה ביותר. בדיוק כמו הבן אדם שאומר שהוא רוצה להוריד במשקל, מה היה פה קודם? הוא חשב על זה שהוא רוצה להוריד במשקל, הוא הסתכל במראה, לא אהב את מה שהוא רואה. הסתכל בבדיקות הדם, לא אהב את מה שהוא רואה או שאשתו אמרה לו שהיא לא אוהבת את מה שהיא רואה. 

ואז הייתה לו את המחשבה. המחשבה הזאת הפכה לדיבור והוא פתאום אמר לחבר שלו “תקשיב, אני חייב להוריד במשקל, אני חייב להתחיל להתאמן”. 

ואז הוא הבין שהוא באמת צריך להתחיל לבצע. כי הוא יכול להמשיך ולדבר ולדבר ויש אנשים שמדברים כל חייהם על זה שהם רוצים לעשות דברים ולא לוקחים את זה לשלב הבא. 

עכשיו בצדק. להפוך דיבור למעשים זו הפעולה הקשה ביותר, פה אנחנו צריכים להשתמש בכל השיטות שדיברנו עליהם כמו איך לבנות הרגל ואיך להשתמש בנושא הזה של לזרוק את התיק מעבר לגדר ושל חוסן מנטלי וסביבה מנצחת. זה באמת החלק של התכלס להתחיל לבצע. זה אומר לבנות איזושהי תכנית. 

ניקח את הדוגמא של מישהו שרוצה לעזוב את העבודה שלו ולפתוח עסק. הוא חייב תוכנית. תוכנית יכולה להיות, הוא צריך להודיע שהוא מסיים במקום העבודה ואז להבין שאולי לא תהיה לו הכנסה ואז זה אומר שהוא צריך לייצר הכנסה ממקור חיצוני וצריך גם להיסגר על עצמו ולהבין מה הוא רוצה לעשות ואיך הוא רוצה לעשות וזה לוקח זמן. אולי זה לוקח חצי שנה, אבל הוא קודם כל צריך שתהיה לו תוכנית. ואחרי שיש לו תוכנית הוא צריך להתחיל לבצע.

לבצע דורש אומץ, לבצע דורש התמדה, לבצע דורש לצאת מאזור הנוחות, לבצע דורש שתהיה לנו הסביבה המתאימה. ובעיקר להאמין בעצמנו. 

אחת הסיבות שאנשים נעצרים באמצע הדרך זה כי הם אומרים “זה לא בשבילי”, “אני לא טיפוס כזה”, “אני לא אחד שלוקח סיכונים”. 

כל הסיבות וכל התירוצים שאנחנו נדע להסביר לעצמנו טוב מאוד ללמה לא לבצע את הפעולה ובעצם למה לא להגשים את עצמנו. אז זה החלק האמצעי של להפוך דיבור לפעולות. 

החלק האחרון זה אם עשינו את הפעולות הנכונות וזה חשוב. אנחנו יודעים שכל פעולה תביא אותנו למצב של תוצאה ואז כבר אמרנו את הדבר הסופי. אמרנו תוצאות. כי אמרנו מחשבה יוצרת מציאות. אני רוצה שניה להחליף את המילים האלה. אני במקום מחשבה רוצה להגיד רעיון ובמקום מציאות אני רוצה להגיד תוצאה. 

ואז אני אגיד דבר כזה, הרעיון שלי יהפוך לדיבור, הדיבור שלי יהפוך למעשים. המעשים שלי יהפכו לתוצאות שהייתי רוצה. אבל יש גם לעשות את המעשים הלא נכונים. לא כל פעולה שנעשה תהיה מוצלחת. אבל בהנחה שהייתה לי תוכנית פעולה נכונה שנכתבה ע”י בן אדם שהשיג את המטרה הזאת ע”י הקונספט של מידול וביצעתי את הפעולות האלה אחד לאחד ואני ממש מתקרב לשם. ככל הנראה, התוצאות שנקבל יהיו התוצאות הרצויות. 

ואז אנחנו בעצם מגיעים למצב שאנחנו רואים איך כל הסריה הזאת מתלבשת. איך רעיון הופך לתוצאות. איך מחשבה הופכת למציאות. 

הרי היה פה סדר מאוד ברור. הרעיון או המחשבה הפכו למילים או לדיבור. המילים או הדיבור נהפכו לפעולות ובמקרה שלנו לפעולות הנכונות שהן ע”פ תוכנית. והפעולות הנכונות ע”פ התוכנית נהפכו למציאות או לתוצאות. זו בעצם הסיבה שאנשים אומרים שמחשבה נהפכת למציאות. הם פשוט שוכחים להשמיט את החלק האמצעי שזה עיקר העבודה, אבל הרעיון הזה הוא באמת נכון. 

רק אל תחשבו שאם באמת תחשבו על משהו מספיק זמן, פתאום זה יקרה. כי זה סתם יהיה מבאס. 

הנושא האחרון שאני רוצה לדבר עליו זה דבר שמלווה אותי בכל יום וזה נקרא חשיבת איך כן. חשיבת איך כן זו בעצם החשיבה המאפשרת שאומרת “אין שום משימה שאני לא מסוגל לעמוד בה”. זאת קודם כל ההנחה הראשונית. “אני מסוגל לעשות הכל, פשוט עוד לא גיליתי איך לעשות את זה”.

אבל בואו שניה נבין מה אמרתי כרגע. אין שום דבר שאני לא מסוגל לעשות, פשוט עוד לא הבנתי מה אני צריך לעשות כדי להשיג את זה.

ולמה אני מתכוון? 

יש אנשים שברגע שהם נתקלים באיזשהו מכשול, הם אומרים “אוקי, לא הצלחתי, נעבור לדבר הבא”. כמות ההזדמנויות שהם נתנו לעצמם היא מאוד מעוטה או שהיא כמעט ולא קיימת וזה אומר שהם בעצם נמצאים בחשיבה שהיא הופכית לאיך כן וזאת חשיבת למה לא.

חשיבת למה לא היא חשיבה מאוד שלילית שגורמת לנו בעצם בחלק של המאחורה של הגולגולת להגיד “תכלס אני לא באמת חושב שזה יעבוד וכשאני אראה שזה באמת לא עובד, זה מה שנקרא ישים לי את החותמת, הרעיון הזה הוא לא בשבילי, הרעיון הזה לא מוצלח”. 

אם אנחנו רוצים להתקדם, חשיבת איך כן זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לסגל לעצמנו ואני נותן לכם דוגמא שאני עשיתי בשנה האחרונה כדי להצליח להביא מתאמנים חדשים. 

באותה תקופה הייתי מאמן כושר והייתי מעביר אך ורק אימונים אישיים. ואגב, אם מאמני כושר מקשיבים, זה הזמן להוציא דף ועט. החלטתי שאני רוצה להתחיל לאמן אנשים שגרים במגדלי יוקרה. במגדלי יוקרה יש כמה סוגים של אנשים שהם מאוד טובים לכל מאמני הכושר. קודם כל, זה אנשים שיש להם חדר כושר במגדל מגורים שלהם. הדבר השני, אנשים שכמובן יש להם כסף וזה משהו שהוא הכרחי והדבר השלישי, הם פנויים הרבה פעמים במהלך היום ומאמני כושר בד”כ עובדים בקצוות של היום אבל מרכז היום שלהם די ריק. 

אז חשבתי על כמה דברים. חשבתי איך אני יכול להגדיל את ההכנסות שלי, איך אני יכול למלא את היום שלי במתאמנים באמצע היום ואיך אני גם יכול לאמן במקום שהוא קצת יותר יוקרתי או יותר נחמד כי הייתי מאמן בגינות ופארקים. 

אז אמרתי לעצמי, אני רוצה להביא מתאמנים מתוך איזשהו מגדל יוקרה מאוד, מאוד ספציפי בת”א שמאוד רציתי אותו. אבל הבעיה זה אתה לא יכול לדפוק לאנשים בדלת ואפילו שהכנתי פלאיירים מאוד, מאוד יפים של עצמי עם הסבר ללמה אנשים צריכים שאני אהיה חלק מחייהם, אתה לא יכול להיכנס כי יש שומר בדלת. אז אתה צריך למצוא איזו שיטה, צריך שתהיה לך איזו תחבולה. 

אז קודם כל הלכתי ברגיל, נכנסתי ואמרתי, אני אנסה ללכת לכיוון תיבות הדואר ולהכניס לשם את הפלאיירים, עצרו אותי. 

אוקי יאללה ניסיון שני. 

הלכתי לשומר ואמרתי לו, “תגיד, אני יכול לשים פלאיירים?”

אמרו לי “לא”. 

אוקי ניסיון שלישי.

ניסיתי להתגנב לתיבות דואר, אמרו לי “הי, הי, הי עצור! אסור לך לעשות את זה”. 

פה כבר עצרתי. אמרתי אוקי צריך לעשות פה משהו מתוחכם יותר. אגיד לכם בדיוק מה עשיתי. 

התקשרתי למתווך דירות של נדל”ן ואמרתי לו שאני רוצה לקנות דירה במגדל. כמובן שהוא אמר לי כן וקבענו במגדל הזה. הוא עשה לי סיור במגדל. נכנסתי לגמרי לדמות ועשיתי כאילו אני רוצה לקנות דירה וסיפרתי לו סיפור על עצמי ואיך יש לי כסף ואיך הדבר הזה מתאפשר. 

מעבר לזה שהוא עשה לי סיור במקום המדהים הזה וראיתי את חדר הכושר, הבריכה, את הדירות והיה לי מאוד כיף, בסוף סוף בסוף כשאמרתי לו “מעולה, תודה, אני צריך לחשוב על זה. האם אכפת לך שאני אישאר פה רגע בלובי, אשב ואמתין?” 

הוא אמר “כן, אין בעיה” ואז הוא גם סימן לשומר שאין בעיה שהבחור הזה יישאר. שם הייתי כבר בפנים. כל מה שהייתי צריך לעשות זה ללכת לתיבות דואר ולשים איזה אלף פלאיירים ושכמובן מהדבר הזה קיבלתי תוצאות. 

עכשיו, הדוגמא הזאת זו דוגמא שאני מאוד גאה בה, תחליטו אתם. פשוט לגישה של איך כן. מכל מיני דרכים רגילות הגעתי למצב שאני נכנס לדמות של בן אדם שרוצה לקנות דירה עם מתווך רק כדי בסוף להגיע למטרה הסופית שלי. זו חשיבת איך כן. זה להחליט אוקי, זה לא עבד, זה לא עבד, זה לא עבד. זה לא אומר שהדבר הזה הוא לא אפשרי, פשוט לא השתמשתי בטקטיקות הנכונות תחת הכותרת של אני חייב להגיע למטרה שלי. לא היה שום דבר שעניין אותי באותם הימים, זה התפרש על משהו של כמה שבועות. הדבר היחיד שחשבתי עליו זה איך אני מגיע לתוך הדבר הזה ושם את הפלאיירים בתיבות דואר. כשהתחלתי לראות מזה תוצאות אמרתי מדהים. 

האם אני יכול ליישם את השיטה הזאת על עוד מקומות? האם אני יכול לקחת את הקונספט הזה של איך כן ולהחיל אותו על כל דבר שאני עושה היום בעסק שלי? 

והתשובה היא ברור שכן. 

אין שום דבר שאנחנו לא מסוגלים להשיג, אבל אם נתקלנו בסיטואציה שעדיין לא השגנו אותה, זה פשוט אומר שאנחנו לא ביצענו את הפעולה המתאימה, שאנחנו לא חושבים בצורה המתאימה או שאנחנו טיפה מקובעים. 

המטרה היא לצאת מזה. המטרה היא לפרוץ את כל הגבולות ולחשוב איך כן, איך כן זו החשיבה של המנצחים. איך כן זאת החשיבה של כל בן אדם שרוצה להשיג משהו שמעולם לא השיגו או שהוא מעולם לא השיג והוא לא יודע איך לעשות את זה, אבל דבר אחד בטוח – הוא לא ינוח לרגע עד שהוא לא ישיג את המטרה שלו. 

אז חברים, הגענו לסוף הפרק. 

אני רוצה להגיד לכם תודה רבה שאתם מקשיבים. 

היום בפרק דיברנו על כמה נושאים שונים. קודם כל דיברנו על הנושא של חוסן מנטלי ועל הדוגמא של לקום מוקדם בבוקר. דיברנו על הנושא של מחשבה יוצרת מציאות או שרעיון מייצר תוצאות. קונספט שהוא אדיר ושווה לחשוב עליו במהלך היום ולראות איך אנחנו מיישמים אותו לחיים שלנו כדי להשיג דברים חדשים. 

הדבר השלישי שדיברנו עליו זה חשיבת איך כן. נתתי לכם דוגמא אישית מחיי הפרטיים. 

אני מקווה שהפודקאסט הזה עוזר לכם לפתוח את המחשבה, לחשוב על רעיונות חדשים ובעיקר להאמין בעצמכם. 

אז עד כאן. זה סוף הפרק שלנו. 

שמי מתן, אשמח שתעקבו אחריי. פייסבוק, אינסטגרם, כל דבר שאתם צריכים אני כאן, אוהב ונתראה בפרק הבא. 

<מוזיקה <♬