עונה 1 פרק 9
מודל פירמידה להצלחה 🔺️ זה ישנה את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים

<מוזיקה <♬

אז ברוכים הבאים לפרק התשיעי שלנו ואחד לפני סיום של העונה הראשונה שלנו, אבל עדיין לא הגיע הזמן להשמיע את הכינור ולהזיל דמעה כי יש עוד הרבה דברים שאנחנו רוצים לדבר עליהם והיום הכנתי לכם משהו אדיר. 

אני הולך לשתף אתכם במודל פירמידה שלי להצלחה ואני מיד אספר לכם מה זה אומר ובעצם מה השלבים שלו, 

אבל לפני זה, מי שלא מכיר אותי, שמי מתן ניסטור, בעל עסק לירידה במשקל, מרצה להתפתחות אישית, מאמן כושר אישי, מאמן לאורח חיים בריא ופעיל, יוצר הפודקאסט “סביבה מנצחת” ואחד שמאוד מתרגש להיות פה.

אני רוצה להגיד לכם תודה שאתם מקשיבים, רוצה להגיד לכם תודה שאתם עוצרים רגע מזמנכם ומקשיבים לי אם זה פשוט כי אתם מתנתקים לגמרי ורוצים להיות ממוקדים או אם אתם עושים את זה תוך כדי הליכה ברחוב או אימון גופני. אני מאוד אוהב לעשות את הדברים האלה תוך כדי כי אני מרגיש שזו הדרך שלי להמשיך ולהעשיר את עצמי. ככל שאנחנו מקשיבים לדברים האלה יותר ויותר, זה נכנס עמוק יותר ובאמת אנחנו מרגישים איך זה משנה לנו את החיים. 

אז בפרק של היום אנחנו הולכים לדבר על מודל שפיתחתי לגבי איך אני רוצה להעביר את המידע שצברתי בצורה שהיא יותר מובנית. 

בשנה האחרונה אספתי הרבה מאוד מידע מאנשים מאוד טובים ומספרים ומהרצאות, מהעולם, ממחשבות וניסוי וטעיה. מהכישלונות וההצלחות שלי. אמרתי אני רוצה, יש לי מסר, יש לי דברים שאני רוצה להגיד, אבל אני צריך לארוז את זה בחבילה יפה. 

חשבתי איך ומצאתי את מודל הפירמידה וזה אחד הדברים שאני מסביר עליהם בהרצאות שלי. אז היום אני אסביר לכם את זה ואם אתם רוצים, אז אתם מוזמנים לקחת עכשיו דף ועט או טוש ודף, אני תמיד מעדיף טושים ולצייר פירמידה שזה בעצם משולש. אני אסביר לכם את השלבים. 

תמיד כשאנחנו מדברים על זה, ככה אני רואה את הדברים כבר. תמיד כשיש לי מטרה, אני כבר מסתכל על המודל הזה וכשאני מתחיל לנתח איך אני רוצה להשיג את המטרה הזאת, אז אני משתמש במודל הזה של הפירמידה. אז זאת המתנה שלי אליכם. היום אתם הולכים ללמוד אותה. 

אז המשולש בעצם מחולק לנו לשלושה חלקים. יש לנו את הקודקוד, יש לנו את המרכז ויש לנו את הבסיס כשבקצה של הפירמידה קודם כל יש לנו את המטרה. באמצע המשולש יש לנו את החלק של התוכנית ובבסיס יש לנו משהו שעדיין לא נדבר עליו, אבל זה החלק המרכזי ביותר.

בעצם אם אתם מציירים את זה עכשיו, אתם בעצם מציירים משולש ומחלקים את השליש העליון שלו לעוד משולש קטן ורושמים שם את המילה מטרה. ולא סתם פתחנו את הפודקאסט בפרק הראשון בלדבר על מטרה ואני מדבר על זה כמעט בכל פרק כי אנחנו חייבים לדעת לאן אנחנו רוצים להגיע. תמיד יש את הדוגמא של “וייז”, אבל זה נכון. אם אתם רוצים להגיע לאן שהוא, בוייז אתם רק צריכים לרשום לאן אתם רוצים להגיע, הוא כבר ייקח אתכם לשם.

אם תיכנסו ל”וייז” ותגידו, “שומע, אתה מחליט לאן הולכים”, אז את זה הוא לא ידע להגיד. 

אז קודם כל אנחנו צריכים לדעת מה המטרה שלנו, אבל גם את זה אני מחלק לשלושה חלקים. בחלק הראשון של המטרה, אני צריך לשאול את עצמי בעצם למה? אני צריך לשאול את עצמי “למה אני רוצה להשיג את הדבר הזה?”

כל מי שמגיע אליי לפגישה בפעם הראשונה, אנחנו משקיעים הרבה מאוד זמן בחלק הזה של ה-למה כי זה מה שיחזיק אותנו כשהדברים יהיו יותר קשים, זה מה שיחזיק אותנו כשיעבור הרבה זמן, זה מה שיצטרך להחזיק אותנו כשלא נראה הצלחות. ה-למה שלנו זה אחד הדברים החשובים ביותר. 

אז תזכרו, כל מטרה מתחילה בל-למה והשאלה זה איך זה ישפיע לי על החיים? 

אתן לכם דוגמא, כשבן אדם מוריד במשקל, מעבר לשינוי החיצוני שלו, זה משפיע לו הרבה פעמים על הבפנים, האמת שתמיד. זה משפיע לו על הביטחון העצמי, זה משפיע לו על איך שהוא תופס את עצמו כמסוגל לבצע דברים. אולי הוא משנה את האופי שלו לטובה, אולי הוא מוצא זוגיות. אולי הוא מתקדם בקריירה שלו, זה תמיד הפנימי משפיע על החיצוני ואז החיצוני משפיע על הפנימי. זה מן מעגל כזה ולכן השאלה הראשונה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו לגבי המטרה, זה למה אני רוצה להשיג את זה?

בחלק השני של המטרה, אנחנו צריכים לקחת את המטרה הזאת שכתבנו, לנסח אותה למשפט, אבל גם לתת לה משהו מדיד ומדיד זה בעצם יעד וזמן. זה אומר, אני רוצה להשיג את זה תוך ככה זמן. 

להגיד, “אני רוצה להוריד במשקל”, זאת מטרה, אבל אם הורדתי קילו, זה אומר שהורדתי במשקל? התשובה היא כן. האם הגעתי למטרה שלי? לא יודע כי לא אמרתי כמה אני רוצה להוריד. 

אבל בוא נגיד שאני אומר לעצמי שאני רוצה להוריד 10 ק”ג ואני לא מגדיר מתי, מה שנקרא אני אומר שאני כל הזמן בדיאטה ואז אני מגלה שאחרי 22 שנים הצלחתי להוריד 10 ק”ג. אז האם הגעתי למטרה שלי? אז גם כנראה שלא. 

ולכן אנחנו צריכים שלכל מטרה שלנו, גם יהיה יעד מדיד, בין אם זה זמן, בין אם זה בכמות, בין אם זה כמה כסף אני רוצה להרוויח מתי? זה לא אני רוצה להרוויח ככה כסף מתישהו בחיים, כי אולי אני אגיע לזה ואז אני אפילו לא אדע שהצלחתי כי זה לא היה משהו שאני יכול ממש למדוד אותו מבחינת זמן. אז זה החלק השני של המטרה. 

אחרי שיש לנו את המטרה ואנחנו יודעים מה ה-למה שלנו ואנחנו יודעים גם למדוד אותה בהיבט של זמן ויעד, הגיע הזמן מה שנקרא לקבל החלטה. ולקבל החלטה זה גם מתקשר לנו ל-איך כן כשאנחנו מדברים על זה וזה אומר שאני הולך להשיג את המטרה. זה אומר שאני החלטתי עם עצמי שאני הולך להגיע לזה. אין שום דבר בעולם שהולך לעצור אותי. זה רק אני נגד עצמי ואני גם הולך לנצח.

בקבלת החלטה יש מושג שנקרא “לשרוף את כל הגשרים”. זה אומר לעבור גשר, אז לשרוף אותו. אני לא יכול לחזור אחורה גם אם הייתי רוצה וזה אחד הדברים שאני ממליץ לעשות. זה אומר להתחייב, זה אומר להתמסר וזה אומר לדעת שאני הולך להשיג את זה ואני גם יודע כמה שזה הולך להיות קשה, מה שנקרא, אני מוכן לשלם את המחיר. 

החלק השני של הפירמידה הכללית, עד עכשיו דיברנו רק על השפיץ שלה שנקרא המטרה. עכשיו אנחנו יורדים שלב למטה, אנחנו מדברים על הנושא של תוכנית. 

תראו, לכל מטרה צריכה להיות תוכנית. אנחנו לא יכולים להגיד פשוט שאנחנו רוצים להשיג משהו ושלא תהיה לנו דרך פעולה. אם אני מקים עסק, זו תוכנית עסקית. אם המטרה שלי זה למצוא זוגיות, אז אני צריך שתהיה לי תוכנית לגבי מה אני עושה, אני צריך להכיר מישהי, אני צריך לחזר אחריה, אני צריך לצאת. 

יצא לי “לחזר”, זו מילה של זקנים. 

אבל אני מבין שצריך לקרות פה איזה משהו. אני מבין שאני צריך לעשות דברים שעדיין לא עשיתי ותקשיבו טוב כי זה הולך להפיל אתכם מהכיסא. אנחנו לא יודעים לכתוב לעצמנו תוכנית למטרה שמעולם לא השגנו. 

ולמה אני מתכוון? 

בוא נגיד שאני רוצה ללמוד נהיגה, אני לא יכול פשוט להיכנס, האמת שאני יכול פשוט להיכנס לאוטו ולהגיד שאני נוהג, אבל אני חייב מישהו חיצוני שילמד אותי את זה. 

נגיד אני רוצה ללמוד צרפתית, אני לא יכול להחליט שאני פשוט יודע צרפתית, אני חייב תוכנית ותוכנית זה יכול להיות בן אדם, זה יכול להיות במקרה הזה אפליקציה או ספר, אבל זה יגיע ממקור חיצוני. 

תוכנית תמיד תגיע ממקור חיצוני, בד”כ מבן אדם חיצוני והדבר הנכון ביותר זה לפנות לבן אדם שהשיג את המטרה. ולכן אנחנו הולכים פה על הנושא של מידול, שדיברנו עליו הרבה. 

הבן אדם הטוב ביותר לכתוב לכם את תוכנית הפעולה שלכם כדי להשיג מטרה שמעולם לא השגתם, זה בן אדם שהוא א’, מקצועי בתוכן הזה והדבר השני והחשוב יותר – הוא השיג את המטרה שלו בעצמו. ולכן אני תמיד ממליץ לפנות אליי לתהליכים של ירידה במשקל. הקדשתי את החיים שלי לנושא הזה וכמובן שגם הצלחתי להעביר את עצמי תהליך. 

כשאנחנו מדברים על הזמן שייקח לנו ופה זה מתקשר לנו גם מקודם להצבת מטרה וליעד, יש נתון שאני מאוד אוהב וכל מי שהיה בחטיבה ולמד מתמטיקה יודע את זה. זה נקרא זמן כפול מהירות שווה דרך. בד”כ אנחנו מכירים את זה מתרגילים כאלה של רכבות, של רכבת נוסעת במהירות הזאת, מתי היא תגיע? אז המתי היא תגיע תלוי במהירות שלה. 

אני מאוד אוהב את המהירות. אני מאוד אוהב להגיע ליעדים בתקופת זמן שהיא קצרה יחסית. נשאלת השאלה איך עושים את זה מהר? 

כי הרבה אנשים אומרים “קח את הזמן, זה ייקח כמה שזה ייקח”. 

אני לא מאמין בזה. אני לא אוהב את התשובות האלה. אני חושב שזאת גישה שהיא טיפה ותרנית, אני חושב שזו גישה שאומרת מה שנקרא, הכל מלמעלה, אני אעשה את הטוב ביותר שלי, אבל אני לא מבטיח. 

אני רוצה שנבטיח! אני רוצה שנגדיר מטרות, אני רוצה שנגדיר לעצמנו יעדים ואז השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, זה איך אנחנו מגיעים למטרה הזאת? 

כמובן שהיעד צריך להיות ריאלי. אם אני מגדיר לעצמי שאני רוצה להקים עסק, לנהל מאה עובדים ולהרוויח מיליוני שקלים בשנה הראשונה שלי, אז אולי קפצתי מעל הפופיק, אבל זה אומר גם שלא התייעצתי עם בן אדם חיצוני, שוב הנושא של מידול כדי שיעזור לי לבנות את התוכנית וגם ע”י התוכנית לשפץ שוב את המטרות שלי. 

אז אני מאוד אוהב את החלק של המהירות. אני מאוד אוהב להשיג את הדברים ע”י זה שאני במה שנקרא, מאמץ מוכוון. מאמץ מוכוון אומר דבר כזה. אני משקיע את כל המשאבים שלי ומשאבים אני מזכיר זה זמן, אנרגיה וכסף כדי להגיע למטרה. 

הרבה פעמים אנשים אומרים לי, “תקשיב מתן, יש לי את המטרה הזאת והזאת והזאת והזאת”.

ואני אומר “אתה יכול שיהיו לך כל מיני מטרות, אבל איזו מטרה היא הכי חשובה לך?”

אז הם אומרים “לא יודע, אני גם רוצה זוגיות, אני גם רוצה להוריד במשקל, אני גם רוצה להתקדם בעסק, אני יכול שיהיו לי כמה מטרות?”

אז אני אומר “אתה יכול, אבל קח בחשבון שאם לא תתעדף אותן ולא יהיה לך מה שנקרא, מטרה הכי חשובה, כל פעם שתגיע לצומת דרכים, אתה לא תדע במה לבחור”. 

בוא ניתן דוגמא מבי”ס יסודי. אני לא יודע אם לכם היה את זה, אבל תשלחו לי בתגובות אם כן. כשאני הייתי בבי”ס היסודי היה לנו דבר שנקרא סולם האהבות. זה אומר שנגיד הייתי יכול לשאול איזה חבר “תגיד, מה סולם האהבות שלך?” והוא היה יודע שאני מתכוון לאיזה בנות הוא הכי אוהב. היום זה גם בנים, אבל כשאתה ביסודי אתה עדיין לא יודע, אז נגיד זה בן שאוהב בת והוא היה אומר לי “אני אוהב את מיכל, שני ונופר וזה הסדר שלהן”. 

זה היה ברור, זה היה סולם כמו שסולם נראה, יש לי את אחד, שתיים ושלוש. עכשיו באותה מידה הוא יכול היה להגיד לי “תשמע, אני אוהב את מיכל, שני ונופר בדיוק באותה המידה”.

ואז מה שהיה קורה, אם פתאום היה הולך לו עם אחת מהן, אז פתאום גם עם השנייה, הוא היה אומר לי “מתן, פתאום גם נופר וגם שני אמרו לי שהן רוצות לצאת איתי, מה אני עושה?”

אז הייתי שואל אותו “את מי אתה רוצה יותר?”

עכשיו זה בדיוק כמו העניין של מטרות. בוא ניקח דוגמא, נגיד אני רוצה להתחיל לקום מוקדם בבוקר, זאת מטרה, אבל גם יש לי מטרה לצאת לדייטים כדי להכיר מישהי. האמת שזו דוגמא אמיתית כי אני פוגש את זה מהרבה אנשים שמדברים איתי על הנושאים האלה כי זה מתנגש הרבה פעמים. 

מצד אחד, אני מבין שאם אני רוצה לצאת לדייטים, אני צריך להשקיע זמן בד”כ בשעות הערב ואם אני רוצה לקום ב-5:30 בבוקר או ב-5:00 בבוקר, אני מבין שאני צריך לישון מוקדם. 

ואז הם אומרים לי “אוקי מתן, מצד אחד אני רוצה לקום בבוקר, מצד שני אני רוצה לצאת עם הבחורה הזאת לדייט, אבל אם אני יוצא איתה, אני חוזר הביתה מאוחר ואז נהרס לי היום כי אני גמור מעייפות. אז איך אני יודע במה לבחור?”

אז אני אומר לו דבר כזה “במה שיותר חשוב לך כרגע או במטרה שהיא יותר גבוהה. אם שני הדברים האלה, אתה רוצה אותם בדיוק באותה צורה, כל פעם שתגיע לדילמה אתה לא תדע במה לבחור ולכן תיעדוף של המטרות שלנו יעשה לנו סדר בכל מצב שנהיה בצומת דרכים”. 

זה אומר שיש לנו משהו שאנחנו רוצים יותר מהדבר השני, זו הדרך שלי לקבלת החלטות. ושוב, כשאנחנו מדברים על משאבים שזה זמן, אנרגיה וכסף אנחנו נצטרף לדעת איפה להשקיע את המשאבים כדי להגיע למטרה שלנו. בין אם זה לשכור בן אדם חיצוני, בין אם זה לוותר על הזמן שלנו עם החברים כדי להשקיע את הזמן שלנו בשינה, בין אם זה לוותר על האנרגיה שלנו במקום העבודה כדי להשקיע את האנרגיה בחדר הכושר ובין אם זה אומר לוותר על הכסף שלנו בטיסה לחו”ל לבין להשקיע את הכסף שלנו בתוכנית אמיתית או באנשים שיעזרו לי להגיע למטרה.

ואז אנחנו מגיעים לבסיס של הפירמידה שזה בעצם החלק השלישי והחשוב ביותר. 

הרבה פעמים אנשים מגיעים אליי ואומרים “מתן, יש לי מטרה. אני רוצה להוריד במשקל”. 

נגיד בחורות שמספרות לי הרבה פעמים שהן היו בכל מיני מקומות של ירידה במשקל וזה אף פעם לא עבד. 

הן אומרות לי “הייתי שם והייתי שם והייתי שם וכל פעם התוכנית של הבן אדם החיצוני שהייתי אצלו לא עבדה”.

מה שנקרא הן כל פעם שינו את התוכנית, אבל הן לא ירדו לרובד עמוק יותר. מתוך שיחה של כמה דקות אני בעצם מבין ש”תראי, הבעיה זו לא התוכנית, הבעיה היא אצלך”. 

אני יודע, זה דבר שהוא קשה להגיד, אבל אנחנו חייבים גם להתמודד עם המציאות. תוכנית זו שיטה ושיטה יכולה לעבוד ויכולה גם לא לעבוד, אבל אם ניסינו הרבה מאוד שיטות, אולי הבעיה היא לא בשיטה, אולי הבעיה היא אצלנו. אולי לי אין את היכולת להתמקד, אולי לי אין את היכולת להתמסר, אולי אני מוותר לעצמי, אולי אני לא נותן לעצמי מספיק הזדמנויות. 

מכאן מגיע הבסיס של הפירמידה וזה נקרא התפתחות אישית. התפתחות אישית אומר שאני רוצה לגדול ולגדול אומר שאני רוצה להיות מחר טוב יותר ממי שאני היום. אבל תקשיבו, זה אומר בהגדרה שאני מבין, רוצה ומוכן להשתנות. 

לאנשים קשה לקבל את הקונספט הזה שצריך להשתנות כדי להצליח, אבל תקשיבו, כרגע אנחנו משיגים את הטוב ביותר שהשגנו. הרי אין סיטואציה כזאת שאנחנו יכולים להרוויח יותר כסף ואנחנו לא בוחרים, אנחנו פשוט לא יודעים איך להרוויח יותר כסף ובשביל זה אנחנו צריכים ללמוד. אם נלמד משהו ונבצע פעולות זה אומר שאנחנו משתנים ולכן להשתנות, כל עוד אנחנו משתנים לכיוון הנכון זה דבר שהוא חיובי. 

הדבר הראשון שאנחנו צריכים לשנות אצלנו זה את הנושא של ההרגלים ולא סתם הקדשנו את פרק 3 לנושא הזה ובכלל אני מדבר על זה הרבה בהרצאות שלי ובכל מקום, שאנחנו לא יכולים שיהיו לנו מטרות חדשות מבלי שיהיו לנו הרגלים חדשים. הרגלים זה הבסיס להכל. כשאני החלטתי שאני רוצה להתאמן כל בוקר הבנתי שאני חייב לקום מוקדם ולהתאמן כל בוקר והחלטתי שאני רוצה לקרוא ספר, אז אני חייב בצורה קבועה ועקבית להכניס את זה בסדר היום שלי ואני מבין שזה יבוא על חשבון משהו אחר. במקרה הזה זה יבוא על שעות שינה, אבל אני מוכן לשלם את המחיר. 

שינוי הרגלים זה הבסיס לשינוי של האופי, אבל כדי לשנות הרגלים, אנחנו צריכים דברים יותר עמוקים מזה. אנחנו צריכים שיהיה לנו את היכולת להתחייב. אנחנו צריכים שתהיה לנו את היכולת, מה שנקרא לזרוק את התיק מעבר לגדר וזה להתחייב לא רק אל עצמנו, אלא גם לאנשים חיצוניים. זה אומר שאנחנו יודעים שאנחנו בסדר עם לאכזב את עצמנו, אבל אם נערב אנשים חיצוניים בתוך הדבר הזה, ככל הנראה שסיכויי ההצלחה שלנו ילכו ויגדלו. 

הבסיס לזה זה סביבה מנצחת ולא סתם זה השם של הפודקאסט. אם אנחנו רוצים להגשים את עצמנו, כדאי מאוד שהאנשים שאנחנו מבלים איתם יהיו אנשים שהם אחד משני דברים. 

א’, או שהם השיגו את המטרה שאנחנו רוצים להשיג בעצמנו ואז הם יהיו האנשים הטובים ביותר שאפשר להתייעץ איתם או שאלה אנשים שלא השיגו את המטרה הזאת ויכול להיות שגם אין להם כוונה כזאת, אבל ברגע שנבוא ונספר להם על משהו שאנחנו רוצים לעשות, הם יתמכו. הם יגידו לנו, “זה רעיון מעולה ואנחנו נעזור לך בכל דרך שאפשר”. ולכן סביבה מנצחת זה באמת אחד הדברים הנכונים ביותר שאפשר לעשות כדי להשפיע על כל החיים שלנו. 

ושוב, אנשים שואלים אותי “אבל מתן, אלה החברים שלי, אלה המשפחה שלי, מה אני עושה?”

אז אני אומר תמיד שיש שתי אופציות. יש את הדרך הקלה ויש את הדרך הקשה. 

הדרך הקשה זה לקחת את הסביבה ולהצמיח אותם גם, זה להכניס אותם גם לעולם הזה. זה אומר שאם אני בזוגיות ובת הזוג שלי היא לא בעולם הכושר והתזונה ואני רוצה להיכנס לשם, הדבר הטוב ביותר שאני יכול לעשות לשנינו וגם למערכת היחסים שלנו זה להכניס אותה לתחום הזה. מה שנקרא, לגדול ביחד, אבל זה קשה. בייחוד אם אני רוצה לשנות אנשים שלא רוצים להשתנות או אם אני רוצה להשפיע על אנשים שלא מתאים להם. בגלל זה הנושא הזה זו האופציה הקשה. 

אבל אז יש גם את האופציה הקלה, אל חשש! האופציה הקלה זה פשוט להתנתק מהסביבה שלכם. (צוחק) זה קל כי זה קל לעשות את זה, זה קל להבין מה צריך לעשות, זה קשה לעשות את זה בפרקטיקה. 

עכשיו שתי האופציות עובדות וכמובן שיש גם את האופציה השלישית שהיא לא להתנתק ולא לשנות את הסביבה שלכם. והאמת, זה מה שרוב האנשים יבחרו. הם יגידו “אלה האנשים, אני לא יכול לשנות אותם, אני לא רוצה לשנות אותם, אני אעשה את התהליך שלי בעצמי”.

אתם יכולים לנסות ואני לא אומר שלא תצליחו, אבל תזכרו שסביבה חזקה מכוח רצון. בדקו את זה, דיברנו על זה ואני באופן אישי מאוד מאמין בזה. 

הבסיס לפירמידה תהיה השאלה האחרונה ואני מזכיר שגם הקודקוד של הפירמידה התחילה בשאלה. התחילה ב-למה אני רוצה את המטרה הזאת? 

הבסיס של הפירמידה גם מסיים בשאלה והשאלה הזאת זו שאלה שאנחנו שואלים את עצמנו העתידי והשאלה היא כזאת, השאלה היא מה הבן אדם שהייתי רוצה להיות היה עושה? 

תראו, כמעט כל מטרה שאנחנו בוחרים בעצם אנחנו מדברים על שינוי של האופי שלי. כדי להרוויח יותר כסף אני צריך לשנות את האופי שלי. כדי להצליח ביותר זוגיות, אני צריך לשנות את האופי שלי. כדי שיהיה לי יותר בטחון עצמי אני צריך לשנות את האופי שלי. ולכן הבן אדם הטוב ביותר שאתם יכולים להתייעץ איתו זה אתם בעוד כמה שנים. אני יודע שזה מוזר וזה טיפה גם בדיוני להגיד את הדבר הזה, אבל אני אגיד לכם שני דברים. אחד אני עושה את זה ושתיים, זה עובד. 

אני יודע מי הבן אדם שאני רוצה להיות ואם אני מגיע לצומת דרכים וגם נגיד שסגרתי את הפינה עם החלק של המטרות ואני יודע מה התיעדוף שלי, אבל נגיד אני חושש לעשות את זה. 

ניקח נגיד דוגמא של עמידה מול קהל. כל פעם שאני עומד מול קהל אני חושש. זה דבר שהוא מלחיץ לעמוד מול אנשים ולדבר ולהסביר להם למה אתה מסוגל לעזור להם ולמה אתה ראוי לעמוד כאן מולם. ואז אני נזכר בבן אדם שאני רוצה להיות. הבן אדם שאני רוצה להיות זה בן אדם שמשנה לאנשים את החיים, בן אדם שאני רוצה להיות זה בן אדם שעוזר לאנשים להתגבר על מכשולים כי הוא גם הצליח להתגבר על המכשולים שלו. וכשאני מבין מי אני רוצה להיות, מי שואל אותי בכלל אם אני מתאים לעמוד מול קהל? אם אני רוצה לעמוד מול קהל? אם אני טוב בזה? אני הולך לעשות את זה, אני הולך ללמוד תוך כדי ואני הולך לעזור לכמה שיותר אנשים כי זה מי שאני רוצה להיות. 

אז זה לגבי המודל של הפירמידה. אני עדיין עובד על זה ואני בטוח שאתם תשמעו אותי מדבר על זה עוד הרבה כי אני כל פעם משפצר את זה עוד יותר ולוקח את זה לשלב הבא. אבל שמתי לב שכל פעם שיש לי מטרה חדשה, אני עובד ע”פ הדבר הזה.

אם אתם רוצים להבין את זה טוב יותר, אתם יכולים ליצור איתי קשר דרך הרשתות החברתיות או להגיע לכל אחת מההרצאות שלי כי אני תמיד מדבר על זה שם, רק ששם אני פורש את זה על כמה שעות טובות ומדבר ונכנס לעומק של כל אחד מהדברים. 

הפרק הבא הולך להיות הפרק האחרון שלנו לעונה הראשונה ואז אנחנו נצא לפגרה קצרה, אבל נשוב עם העונה השנייה. 

אז אני רוצה להגיד לכם תודה רבה שהקשבתם לפרק הזה, אני אוהב אתכם, זמין לשאלות, תודה לכם שאתם כאן ונתראה בפרק הבא. 

<מוזיקה <♬