עונה 2 פרק 3
קבלת החלטות בצורה נכונה

<מוזיקה <♬

אוקי, אז שלום לכולם, בוקר טוב לכולם, אני לא יודע אם זה בוקר אצלכם, אצלי זה בוקר, אז אנחנו נזרום שניה על הרצף הזה שזה בוקר גם אצלכם. אז שלום לכולם וברוכים הבאים לפרק השלישי של העונה השנייה שלנו של סביבה מנצחת. 

לאלו מכם שלא מכירים אותי, שמי מתן ניסטור. אני המרצה שלכם להיום לרבע שעה הקרובה. אני מאוד אוהב לתת את זה בפיסות שהן קטנות. הרבה יותר קל לי לקבל חומר שהוא קצר יותר ואז גם תמיד אפשר לחזור אליו. אני יכול להגיד לכם שיש לי הרבה מאוד אנשים שאמרו לי שהם שמעו את הפרקים אובר אנד אובר בריפיט וזה מעולה כי זו דרך מעולה עבורכם להטמיע את התוכן בתוך המח ועבורי כדי להגיע לחשיפה כמה שיותר גבוהה בכל האפליקציות. אז תודה רבה שאתם כאן. 

היום אנחנו הולכים לדבר בפרק הזה על כל הנושא…תופים! תופים! תופים! של קבלת החלטות. 

רגע לפני שנצלול אל הנושא, קבלת החלטות זה משהו שאני פוגש אותו כמעט בכל תחום של החיים שלי. אנחנו תמיד צריכים לקבל החלטה. ויש חוקים לזה. האמת שרוב האנשים לא מכירים את זה, אז אני הולך להסביר לכם קצת על ההבדלים בין סוגים שונים של החלטות, על הדרך שלי איך אני מקבל החלטות באופן אישי ומה הטיפים שיש לי אליכם בנושא הזה.

אז הדבר הראשון שאני רוצה שנבין וזה משהו ששמתי לב אליו בשנים האחרונות זה כאילו יש איזו תנועה חדשה שקמה של אנשים שקבלו החלטה שלא לקבל החלטות. זה בד”כ מגיע מזה שהם לא רוצים לעשות טעות או שהם לא רוצים להיכשל. בד”כ כשאנחנו נמנעים לקבל החלטה, כל אנשי האני צריך לחשוב על זה ואנחנו נדבר עליכם, אני יודע שאתם שם, הם בד”כ אומרים “אני שניה צריך לראות מי הולך לקחת את האחריות על ביצוע הפעולה”. 

אתם צריכים להבין, כשאני מקבל החלטה, אני גם איפשהו לוקח אחריות על זה שהדבר הזה הולך לעבוד וזה אומר שאם זה לא הולך לעבוד זה באשמתי. אבל אם לא קיבלתי החלטה, אז לא בטוח של מי האחריות הזאת. אבל אגב, (גם לא לקבל החלטה זה בעצם לקבל החלטה) ואנחנו נדבר על זה. 

אני אתן דוגמא מאוד טובה. 

רב האנשים קיבלו את ההחלטה להוריד במשקל הרבה מאוד פעמים במהלך החיים שלהם. האמת היא שבממוצע רוב האנשים הורידו 50 קילו. העניין שהם לא הורידו 50 קילו במכה. הם הורידו בערך 5 ק”ג ואז העלו 5 ק”ג ואז הורידו 6 ק”ג ואז העלו 7 ק”ג. הם כל פעם משחקים משחק עם עצמם של להוריד במשקל, לעלות במשקל, להוריד במשקל, לעלות במשקל ובמצטבר, כולנו הורדנו כבר עשרות קילוגרמים. אגב יכול להיות שבמצטבר כולנו הרווחנו מיליוני שקלים, אבל זה לא אומר שהצלחנו לשמור מיליון שקלים כי הרווחנו כסף והוצאנו את הכסף. כנ”ל גם אותם אנשים שמורידים ומעלים במשקל. האתגר האמיתי הוא לא רק להוריד, אלא הוא לשמר.

בהיבט של ירידה במשקל אני גם אתן לכם עוד איזשהו נתון. בחודש ינואר יש עלייה של 12% ברשומים החדשים לחדרי הכושר. מאיפה זה מגיע? 

זה מגיע מאווירה חדשה של התחלה חדשה שאנשים אומרים, “אוקי, זה לא עבד לי בשנה הקודמת, עכשיו אני הולך להתמיד, אני הולך להירשם לחדר כושר, אני הולך להגיע כל פעם בטירוף” וזה נכון בשבועיים הראשונים של חודש ינואר, חדרי הכושר מאוד נהנים מזה ומה שנקרא, המוטיבציה דועכת. 

עכשיו, זה מגיע כי אנשים פשוט עושים את זה בפרופורציה הלא נכונה. הם תופסים את עצמם בסוף שנה, רק לאלה שעושים את זה ואגב אני עושה את זה כל שנה ואני מאוד ממליץ לעשות סיכום שנה עצמי ולכתוב מטרות לשנה החדשה. אני עושה את זה כל סילבסטר. 

אז הרבה אנשים עושים לעצמם איזשהו סיכום של השנה האחרונה ואומרים “ברמה הגופנית רציתי להוריד במשקל ולא עשיתי”. אז מה הם אומרים? “עכשיו אני כן אצליח”. 

השיטה שלהם זה פשוט לעשות את מה שהם ידעו שהם לא הולכים לעשות שזה מעולה, אבל הם מפספסים כל מיני דברים. הם לא בודקים למה הם לא הצליחו להשיג את זה, הם לא בודקים אם יש להם בכלל התנגדות פנימית במקרה הזה ללכת לחדר כושר ולהוריד במשקל או להתחיל לאכול בצורה מסודרת. הם פשוט אומרים “יאללה, בוא נעשה את זה” ויש להם פרץ של אנרגיה ממקום פנימי שדיברתי על זה בפרק הקודם וזה מעולה, אבל הוא לא מחזיק זמן. אנרגיה זה הרגל ואם אתם רוצים להתרגל להיות אנשים אנרגטיים, אתם צריכים לדעת להביא אנרגיה כל הזמן, גם אם זה ממקור חיצוני וגם אם זה ממקור פנימי. 

עכשיו, כשאנחנו לוקחים את המילה החלטה או לפחות מהמקור של המילה שזה מלטינית, החלטה זה אומר לחתוך מ. עכשיו מה זה אומר? 

זה אומר שאם בחרתי בדרך מסוימת, אני חתכתי לגמרי משאר האופציות וכשאנחנו לוקחים את האנשים שמורידים במשקל ואז מעלים במשקל, מה אנחנו לומדים בעצם? שהם קיבלו החלטה לפרק זמן מסוים או לפחות לפרק הזמן של רק לתקופה של הירידה במשקל ואז הם חוזרים למעשיהם הקודמים ואז הם חוזרים אחורה. 

כשאנחנו מדברים על לקבל החלטה אנחנו בעצם אומרים דבר כזה. אני מסתכל רק לכיוון אחד ואני מנטרל ממני את שאר הדברים. אם החלטתי שאני רוצה להוריד במשקל, זה לא למשך תקופה כי אז אני עושה מה שנקרא דיאטה ואני לא עושה שינוי הרגלים ואני לא באמת משנה את החיים שלי. רק בשינוי הרגלים אמיתי אנחנו יכולים להגיע לתוצאות שמעולם לא השגנו. במילים אחרות, אנחנו יכולים גם לשמר את המשקל או אנחנו יכולים לחסוך את המיליון שקלים שלנו. 

אז אני רוצה לדבר על שני סוגים שונים של קבלת החלטות. ההחלטה הראשונה היא החלטה פאסיבית. ההחלטה השנייה היא החלטה אקטיבית. 

החלטה פאסיבית ואני אתחיל בזה כי רוב האנשים לא מבינים את זה ואני אתן לכם כל מיני דוגמאות שאתם תבינו ישר. החלטה פאסיבית זה בעצם החלטה שלא לקבל החלטה. אבל כמו שאמרתי, גם כשאנחנו לא מקבלים החלטה, אנחנו מקבלים החלטה. 

ניקח נגיד חברות ענק שהבינו את זה הרבה יותר טוב מאיתנו ואתם תבינו ישר למה אני מתכוון. לכל אלו מכם שצופים נגיד בנטפליקס, אתם יודעים שכשמסתיים פרק, מתחיל עוד פרק. הדיפולט זה אתה הולך לראות עוד פרק, אבל אם אתה לא רוצה לראות עוד פרק תקבל החלטה. 

עכשיו בואו ננסה שניה להבין מהמקום שלהם. זה מעולה עבורם כי עובדתית אנשים צופים בעוד פרק ועוד פרק ועוד פרק כי הם צריכים לקבל החלטה שלא לצפות בפרק כי ברירת המחדל היא עוד פרק. 

מקווה שלא איבדתם אותי בחלק הזה, אבל ברגע שאתם תבינו את זה אני מבטיח שתראו פחות פרקים. אני רואה כשזה קורה לי במציאות, אני אומר בואנה הם גאונים שם! פשוט גאונים והם גורמים לי לראות עוד פרק עכשיו.

תחשבו מה היה קורה אם היה מסתיים פרק והם היו שואלים אתכם, “האם אתם רוצים לראות עוד פרק?”

עכשיו ההחלטה הזאת נהפכה להחלטה אקטיבית. הדיפולט זה שאין עוד פרק, אבל אני צריך לקבל החלטה אקטיבית של אני רוצה לראות עוד פרק. זה קורה ביו טיוב, בנטפליקס. 

נגיד אתם רשומים למנוי מתמשך, זה גאוני מבחינה שיווקית. מנוי מתמשך אומר “תקשיב, כל החיים אנחנו הולכים להקשיב את המנוי, אם אתה רוצה, תגיד לנו ונפסיק”. 

עכשיו אם כל שנה היו מתקשרים ואומרים לכם, “אתם רוצים שנפסיק?” הם היו מאבדים מלא לקוחות. אבל הרבה אנשים לא רוצים לקבל החלטה ונוח להם עם המצב הקיים, אז החלטות פאסיביות הן מעולות לבעלי העסק. 

בואו ניתן דוגמא לאיך אנחנו יכולים להשתמש בזה ביומיום שלנו. נגיד אני רוצה לסדר את החדר ואני מבין שאני צריך לזרוק דברים מתוך החדר לפח. דברים שכולנו יודעים שאנחנו כבר לא משתמשים בהם ואין לנו מושג מה אנחנו צריכים לעשות איתם. אז רוב האנשים מסתכלים על הדברים והם צריכים לקבל החלטות אקטיביות לגבי כל דבר. הם מסתכלים על דבר, “נזרוק את זה, סבבה”, מסתכלים על עוד דבר “נשמור את זה”. בסוף היום כשהם צריכים לקבל החלטה אקטיבית לגבי הדברים שהם רוצים להיפטר מהם, הם מגלים שהם לא זרקו כמעט שום דבר ושרוב הציוד נשאר אצלם בחדר. 

איך אפשר להפוך את זה להחלטה אקטיבית? בדיוק הצורה הזאת. 

קחו את כל הדברים שיש לכם בחדר, תזרקו אותם לפח. ואז מהפח תחזירו רק את הדברים שאתם רוצים באמת שיהיו אצלכם. אני מבטיח לכם שיהיה לכם בסוף היום בחדר פחות ציוד או פחות זבל. 

דוגמא למדינות בעולם, בצפון אירופה, כל נורבגיה, פינלנד, שוודיה, מדינות מתקדמות מאוד שהן עשו את זה עם תרומת איברים. הדיפולט במדינות הנורדיות זה שכולם תורמים איברים במותם. אם אתה לא רוצה לתרום איברים, תגיד לנו. 

עכשיו במדינת ישראל זה ההפך. כולם לא תורמים איברים ואם אתה רוצה לתרום איברים, תגיד לנו. מה אחוזי התרומה במדינת ישראל? אחוזים בודדים. מה אחוזי התרומה במדינות הנורדיות? כמעט ב-100%. 

מעבר לזה שזה כבר נהיה נורמה חברתית, פשוט הבינו בצורה טובה. אם אני אהפוך את צורת השאלה, אנשים יענו יותר להחלטות פאסיביות. כמו “האם אתה רוצה לראות עוד פרק?” או “האם אתה עדיין רוצה להמשיך לתרום איברים?”

אז בואו נדבר על הצורה השנייה של קבלת החלטות וזו החלטה אקטיבית. אני צריך לצאת לפעולה ואני גם צריך לצאת מאזור הנוחות. אז אם הנוחות שלי זה לצפות בפרק, אני צריך לצאת מאזור הנוחות הזה ולהפסיק לראות את הפרק. הבנו את הדוגמא הזאת לגבי סרטים.

בואו ניתן דוגמא אחרת. אם אני צריך לקבל החלטה אקטיבית עכשיו על זה שאני נרשם ללימודים. אתם יודעים מה? משהו שאני יותר מעודד, לעזוב את הלימודים. כן, כן, אני אנטי לימודים באקדמיה, אבל זה כבר נושא לפעם אחרת. 

בואו נגיד שכל שנה היו שואלים את הסטודנטים, כל מי שרשום לתואר של 3-4 שנים, היו שואלים אותם “תגידו, אתם רוצים להמשיך לעוד שנה? אתם רוצים להמשיך לעוד שנה? אם אתם רוצים, אתם יכולים לצאת”. 

אז אני מבטיח לכם שהרבה יותר אנשים היו פורשים או מפסיקים. אבל ברגע שהם יודעים טוב שהם יודעים ממילא שיש להם 3-4 שנים, אז הם פשוט ממשיכים עם זה. 

תחשבו מה היה קורה אם כל שנה בנישואים, אחרי כל שנה הגבר והאישה היו צריכים להיפגש ולהחליט שהם צריכים להתחתן לעוד שנה. הרבה מאוד זוגות לא היו ממשיכים. אבל ברגע שההחלטה הפאסיבית זה “אנחנו כבר נשואים אז פשוט נישאר”, לקבל החלטה אקטיבית דורש מאיתנו אומץ, התמודדות עם פחד ויציאה מאזור הנוחות. 

כמו בדוגמא של הפרק הקודם, ההחלטה האקטיבית הייתה לגשת לבחורה. רוב ההחלטות שאנחנו נעשה בחיים שלנו הן החלטות אקטיביות ומכאן גם מגיע הדבר שרוב האנשים מעדיפים שיקבלו בשבילם החלטות. במילים אחרות, רוב האנשים מעדיפים להיות מובלים, רוב האנשים מעדיפים לקבל החלטות פאסיביות. 

הדרך שלנו לקבל את ההחלטה האקטיבית הטובה ביותר, שתי דרכים. הדבר הראשון, אני תמיד ממליץ על קונספט שנקרא “לזרוק את התיק מעבר לגדר”. לזרוק את התיק מעבר לגדר אומר שאני הולך להשתמש בכאב שאני יכול לייצר ע”י אנשים אחרים למצב שבו אם אני מוותר לעצמי, מה הם יחשבו עליי? ואני אסביר את זה. 

הרבה אנשים יודעים להבטיח לעצמם דברים, כמו נגיד “מחר אני הולך לקום מוקדם בבוקר” או “אני הולך להתחיל להתאמן ולהוריד במשקל”, אבל אז הם פשוט לא עושים את זה והם בסדר עם זה כי אף אחד לא יודע. 

ברגע שתערבו אנשים אחרים בהחלטות שאתם רוצים לעשות ואז הם יבואו אליכם וישאלו אתכם “נו? התחלתם לקום ב-5 בבוקר? נו התחלת להתאמן ולהוריד במשקל?” אתם לא תרצו את תחושת חוסר הנוחות הזאת. 

אני משתמש בזה הרבה מאוד ברשתות החברתיות כדי להצהיר על דברים שאני הולך לעשות שבעצמי אני לא בטוח אם אני הולך לעשות, אבל ממתי שזה בחוץ אני חייב לצאת לפעולה. זו תהיה דרך לקבלת החלטות אקטיביות בצורה טובה יותר. 

אבל הדרך הכי טובה לקבל החלטה אקטיבית וזו הגישה שאני משתמש בה ואתם מוזמנים להשתמש בה גם, אני שואל את עצמי את השאלה הפשוטה: “מה הבן אדם שהייתי רוצה להיות, היה עושה?” 

אני יושב עם עצמי ואני באמת חושב על הבן אדם שאני רוצה להיות. איזה מאפיינים יש לו? איזה תכונות אופי יש לו? על איזה מהמכשולים הוא הצליח להתגבר? ובהנחה, וזו המטרה של כולנו, שככל שנתבגר נהיה טובים יותר, ככל הנראה שגם היכולת שלנו לפתור בעיות או לקבל החלטות תהיה טובה יותר. 

אז אני שואל עכשיו את השאלה שמאפיינת אותי באותו רגע, אבל אני שואל את זה מנקודת המבט של מתן העתידי נגיד של עוד 5 שנים מהיום. אני שואל את עצמי מה הוא היה עושה?

אני יודע מה המטרות שלי, אז השאלה שאני צריך לשאול, “האם ההחלטה הזאת מקדמת אותי למטרות שלי או כדי להיות הבן אדם שאני רוצה להיות?”

במילים אחרות, אני מציע לכם להתייעץ עם עצמכם העתידי. האמת היא, שזו החלטה של שיטה כי אתם יודעים טוב מאוד בצורה הזאת מי הבן אדם שאתם רוצים להיות ואתם גם יודעים בהתאם לבן אדם הזה מה הוא היה עושה. 

עכשיו, אם אתם מקבלים החלטות על בסיס הבן אדם שאתם רוצים להיות, אתם יודעים מה יקרה? אתם תהפכו להיות הבן אדם שאתם רוצים להיות! וזה לא פחות מקסם…

ההמלצה שלי אליכם היא קודם כל שתדעו בדיוק מה אתם רוצים להשיג. רוב האנשים לא יודעים מה הם רוצים לעשות. יש משפט מאוד מפורסם של הנרי פורד שאומר:

“אם הייתי שואל את האנשים מה הם רוצים, הם היו אומרים לי סוס מהיר יותר”

זה בעצם אומר שרוב האנשים מסתובבים בעולם שהם לא בדיוק יודעים מה הם רוצים או איך לעשות את זה או מה הדרך הנכונה ובגלל זה במודל פירמידה שלי להצלחה, אני תמיד מדבר על זה שהמטרה נמצאת בקודקוד. בלי מטרה אי אפשר להתחיל לעבוד כי הדבר הבא זה לבנות תוכנית והתוכנית צריכה לשרת את המטרה. 

אז בהנחה שעדיין אין לכם מטרות מסודרות, תעצרו בבקשה ותחשבו מה הם שלושת הדברים החשובים ביותר לכם בשנה הקרובה, בשלושת החודשים הקרובים. יש מטרות קצרות טווח וארוכות טווח. 

אבל אתם צריכים להבין, קבלת ההחלטות שלנו מבוססת על המטרות שלנו. בהיעדר מטרות, איך נוכל לקבל החלטות?

וזה אחד הדברים החשובים ביותר שאני רוצה שתצאו מהפרק הזה. אנחנו חייבים לדעת מה אנחנו רוצים להשיג, אחרת אין שום סיבה שבעולם שאני לא אמשיך לראות עוד פרק ועוד פרק ועוד פרק ועוד פרק, שאולי בזמן הזה הייתי צריך ללמוד, לקרוא ספרים, לעשות דברים שקשורים לעסק שלי, לצאת לריצה. 

אם אנחנו לא יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע, אנחנו בטוח נגיע לשום מקום. 

אז חברים, לסיכום הפרק השלישי של העונה השנייה שלנו, דיברנו על הנושא של קבלת החלטות. דיברנו על ההבדל בין סוגי ההחלטות והזכרתי לכם שהחלטה זה אומר לחתוך מ וזה אומר שאם קיבלנו החלטה, אנחנו שם לתמיד. הרבה אנשים קשה להם עם הקונספט הזה של לקבל החלטות לתמיד, אבל מניסיון, אין דרך אחרת. 

מקווה שהדבר הזה גורם לכם לחשוב על ההחלטות בחייכם ושתשימו לב קצת יותר לגבי החלטות אקטיביות ופאסיביות. אנחנו רוצים להיות מסוגלים לקבל החלטות אקטיביות והדרך הטובה ביותר זה להתייעץ עם עצמנו. 

אז תודה רבה שהקשבתם. זה היה הפרק השלישי שלנו לעונה השנייה. אתם מוזמנים לעקוב אחריי ברשתות החברתיות ולהפיץ את הפרקים האלה ואת הפודקאסט כולו לחברים ולאנשים שאתם רוצים לעזור להם, שאתם חושבים שיפיקו ערך מהתוכן הזה. 

אשמח לשמוע תגובות ושיתופים ותודה רבה שהייתם איתנו כאן. אנחנו נתראה בפרק הבא!

<מוזיקה <♬