עונה 1 פרק 10
תפסיקו לחשוב על זה

<מוזיקה <♬

אוקי, אז אנחנו בפרק העשירי שלנו בפודקאסט המדהים שלנו “סביבה מנצחת” וחברים, היום זה הפרק האחרון לעונה הראשונה, אבל זה אומר שגם תהיה עונה שניה. עכשיו היה צריך להיות קול חצוצרות בעריכה, יכול להיות שלא הוספנו את זה.

בכל מקרה, מה שאנחנו הולכים לדבר עליו היום, אנחנו הולכים בעצם לסכם את כל הפרקים שהיו לנו עד עכשיו, אבל אנחנו הולכים גם להתעמק בכל אחד מהם וכל פרק בעצם אנחנו נוציא את השורה התחתונה ואת הדבר החשוב ביותר.

אבל רגע לפני שנתחיל למי שלא מכיר אותי, שמי מתן ניסטור, מאמן כושר אישי, מאמן לאורח חיים בריא ופעיל, בעל עסק לירידה במשקל בשם “יאללה רזים”, יוצר הפודקאסט “סביבה מנצחת” ותקשיבו, ממש כיף לי להיות פה. אני מרגיש שעברנו פה תהליך ענק ביחד ואם זאת הפעם הראשונה שאתם שומעים אותי, אז אתם צריכים להשלים כמה פרקים אחורה כדי להבין על מה אני מדבר.

בפרק של היום אנחנו הולכים לסכם כמו שאמרתי, את כל העונה שהייתה לנו ואנחנו הולכים לתמצת את כל אחד מהפרקים. אנחנו נלך בדיוק לפי הסדר. אתם יכולים גם לרשום כי אז תהיה לכם מן מפה של כל הפרקים ומה הנושאים שלהם ומה שנקרא, למה התכוון המשורר.

אז אנחנו נתחיל ישר מהפרק הראשון. בפרק הראשון דיברנו על כל הנושא של הצבת מטרות. דיברנו על הנושא שקודם כל להרבה אנשים אין בכלל מטרה ואני חושב שזו אחת הבעיות הכי גדולות. אנחנו לא יכולים לדעת לאן אנחנו רוצים ללכת אם אנחנו לא יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע. 

כשאני מדבר על מודל הפירמידה שלי שעליו דיברתי בפרק הקודם ותכף אני אזכיר לגביו, אני אומר שקודם כל, אנחנו חייבים לדעת מה המטרה שלנו ואז אנחנו נבנה את התוכנית. רק לאחר מכן, אנחנו נתחיל לבצע. 

עכשיו, יכול להיות שזה נשמע מאוד ברור, אבל אני אתן לכם נתון. רוב האנשים לא יודעים מה המטרה שלהם. 

אם תעצרו עכשיו מישהו ברחוב ותשאלו אותו, “מה הדבר הכי חשוב בחיים שלך שאתה רוצה להשיג בשנה הקרובה? בשנתיים הקרובות שעליו אתה שם את הדגש, זמן, אנרגיה ואת הכסף שלך?” 

רובם לא ידעו מאיפה נחתתם עליהם ומה אתם רוצים מהם. יתנו לכם תשובה כמו “יש לי את העבודה שלי, אני רוצה להמשיך לעבוד בעבודה שלי, רוצה אולי להרוויח יותר ולקבל העלאה, אולי אני רוצה לעשות איזה קורס או אולי אני רוצה להיות בזוגיות”.

אבל אם תשאלו אותם “מה הדבר הכי חשוב בחיים שלכם?”

רוב האנשים יגידו לכם שאין להם משהו אחד, הם יגידו שיש להם כמה. רוב האנשים יגידו בכלל שהם לא יודעים מה המטרה שלהם. אבל בואו נגיד שהם אומרים שיש להם כמה מטרות, אני תמיד אומר שאם אנחנו לא יודעים מה המטרה החשובה ביותר עבורנו, כל פעם שנהיה בצומת דרכים אנחנו לא נדע במה לבחור. 

אני תמיד נותן את הדוגמא של לקום בבוקר כדי להתאמן לעומת נגיד להעשיר את חיי החברה שלי או את הזוגיות כי אז אני כנראה אצטרך לעשות את זה בערב. ואז אם אני מבין שאם אני רוצה לצאת לדייטים כי אני רוצה למצוא אהבה אז אני אצטרך ללכת לישון מאוחר ואם אלך לישון מאוחר אז מה? זה אומר שאני אקום מוקדם כדי להתאמן? אז פתאום עכשיו יש את הסתירה הזאת. 

בשביל זה אנחנו תמיד רוצים שתהיה לנו מטרה אחת שהיא מעל כולן. הדבר השני לגבי המטרה, אנחנו רוצים שהיא תהיה מדידה. מטרה מדידה זה אומר שאנחנו יודעים מה אנחנו רוצים להשיג, כמה ועד מתי ואז אנחנו באמת יכולים להתקדם לשלב הבא. 

בפרק השני דיברנו על משהו שפשוט עוצר אותנו וזה נקרא פחד. אני שם לב שיש הרבה אנשים ששואלים אותי לגבי רשתות חברתיות ואני אומר להם, “תקשיבו, אתם צריכים לעשות ככה וככה וככה וגם אתם תקבלו תוצאות טובות יותר ברשתות החברתיות שלכם”. 

הם אומרים “אוקי הבנתי, אבל אז הם לא עושים”. 

ואז אני שואל אותם “אוקי, הבנתם מה אתם צריכים לעשות, נכון?” 

אז הם אומרים לי “כן”.

אז אני שואל אותם “אז למה אתם לא עושים?”

אז הם אומרים לי “לא יודע, לא יודע, יש איזה משהו שעוצר אותי ואני לא יודע למה אני לא עושה את זה”. 

אלה תשובות אמיתיות מאנשים אמיתיים, אנשים אינטליגנטיים, מה שנקרא שמבינים עניין והם הבינו לגמרי מה הם צריכים לעשות, יש להם את המטרה ויש להם את התוכנית, אבל יש את המשהו הזה שהם לא מצליחים לפצח אותו שיושב עליהם שגורם להם בעצם לא לצאת לפעולה. 

המשהו הזה בהרבה מקרים זה פחד. בייחוד אם אנחנו מדברים פה על חשיפה ברשתות החברתיות ותקשיבו, ככל שאנחנו מתקדמים, ככל שהשנים חולפות והטכנולוגיה מתקדמת, אני רואה איך יותר ויותר אנשים מבינים שהדרך הטובה ביותר להגיע לאנשים זה הרשתות החברתיות או מדיה או הנה פודקאסט. יש לנו מידע שאנחנו רוצים לתת ואם אנחנו רואים בעצמנו כשליחים, כמו שאני רואה בעצמי ובמה שאני עושה בחיים שלי, אז אנחנו חייבים לצאת מאזור הנוחות ולהתחיל לפעול.

בפרק השני על פחד דיברתי על זה בעצם שעמדתי מול קהל ושיצא לי לדבר פתאום מול הרבה מאוד אנשים, אבל שלא כ”כ פחדתי באותו הרגע ודיברתי על זה שבעצם אנחנו יכולים להרגיל את המוח שלנו להרגיש יותר בנוח עם הסיטואציות העתידיות שאנחנו רוצים לעשות. 

תראו, מחקרים מגבים את זה. המח לא יודע להבדיל בין סיטואציות אמיתיות לבין דברים שאנחנו מדמיינים. אם תשכבו במיטה ותדמיינו משהו מפחיד או הדוגמא הכי טובה, סרט אימה. אנחנו יודעים שסרט אימה הוא לא באמת משהו שיכול לפגוע בנו, אבל הגוף שלנו מה שנקרא מאבד את זה, מתחיל להיות לנו קר ואנחנו רועדים. בעוד שברמה הפיזית שום דבר לא יכול לקרות לנו מסרט אימה, ברמה המנטלית, הרגשית אנחנו באמת בסערת רגשות. 

אז בדיוק על העיקרון הזה אנחנו יכולים להכין את עצמנו מראש להתמודד עם הפחד הזה ואז כשנצטרך לבצע, נרגיש הרבה יותר בנוח. 

בפרק השלישי וזה אחד הפרקים האהובים עליי, אנחנו מדברים על הנושא של שינוי הרגלים. אני תמיד אומר ששינוי הרגלים זה הבסיס לכל הצבת מטרה או לכל הרכבה של תוכנית ואני אתן לכם דוגמא. 

לי יש מטרה, אני החלטתי שאני רוצה לקרוא ספר בחודש. עכשיו, כדי שאני ארכיב לעצמי את התוכנית כדי להגשים את המטרה הזאת, מה שעשיתי זה כמה דברים. אחד, בדקתי כמה עמודים יש בספר ממוצע ואז בדקתי כמה עמודים אני קורא כל פעם שאני יושב לקרוא ראיתי שכל פעם שאני יושב לקרוא זה משהו כמו חצי שעה ובחצי שעה אני קורא משהו כמו 20 עמודים, זה קצב הקריאה שלי.  ואז עשיתי מה שנקרא “הנדסה הפוכה” ואז בדקתי האם אני מצליח להגיע ליעד על בסיס ההרגל שיש לי שהוא לקרוא חצי שעה?

ראיתי שזה לא מספיק ולכן הייתי צריך ליצור לעצמי הרגל חדש וזה או לקרוא למעלה מחצי שעה ביום, אבל אז ראיתי שאני טיפה מתחיל לאבד את זה או לקרוא בעוד נקודה ביום. אז היום בנקודת זמן זו אני קורא ספר גם בבוקר וגם בצהרים ואני בעצם בונה עכשיו את ההרגל של לקרוא ספר באמצע היום וזה דבר שהוא חדש לי. 

אבל זו דוגמא שמסבירה בצורה מעולה את הנושא של אם אני רוצה להשיג מטרה שמעולם לא השגתי, אני קודם כל צריך לעשות דברים שמעולם לא עשיתי. במקרה הזה גם לקרוא בצהרים וזה אומר לפתח הרגל חדש. הרגל זה אומר שאנחנו נמשיך לעשות אותו ואנחנו חותמים על זה שזה משהו שאנחנו רוצים אותו, שאנחנו רוצים להכניס לתוך החיים שלנו כי אנחנו מבינים כמה שזה יתרום לנו. אז זו דוגמא לשינוי הרגלים של כל אחד מאיתנו כדי להשיג את המטרות שלו.

בפרק השלישי אני גם מדבר על הנושא של איך בנוי הרגל, על מה זה לולאת הרגל ואיך אנחנו בעצם מחווטים מבחינת מנגנוני הRewarding system שלנו (מנגנוני התגמול). יש לנו איזה גירוי, אנחנו עושים פעולה רוטינית ואז אנחנו מרגישים טוב עם עצמנו ומי שרוצה עוד טיפה להרחיב על הנושא הזה מוזמן שוב להקשיב לפרק השלישי. 

בפרק הרביעי אני מדבר על כל הנושא של מחשבה שהופכת למציאות. אני אומר שקודם כל זה חרטה. אני אומר שתראו, אם חושבים על משהו זה לא אומר שהוא יעבוד. אני מכיר הרבה מאוד אנשים שחושבים על להוריד במשקל כבר שנים, אבל הם לא מצליחים. זה בגלל שהם מדלגים על פעולה מאוד חשובה שנקראת לפעול. הם לא עושים את החלק הפיזי, הם חושבים על זה כל היום, הם מדברים על זה שלדבר זה כבר השלב השני כי התהליך הוא תמיד ככה, אנחנו חושבים על משהו, אחרי זה אנחנו מדברים אותו ואז אם נדבר אותו מספיק זמן או אם נרגיש שאנחנו כבר חייבים לעשות אותו, נתחיל לפעול. ואם נפעל ונעשה את הפעולות הנכונות גם נקבל את התוצאות שנראה. 

אבל אחד הדברים שאני רוצה לפתח וזה אפילו דברים שלא דיברתי עליהם בפרק הרביעי זה מאיפה מגיע הרעיון? 

הבנו את הקונספט של מחשבה לדיבור, לפעולה, לתוצאה, אבל מאיפה הגיעה המחשבה? 

המחשבה תמיד תגיע, במקרה הזה אנחנו נכנסים למה שקורה בתוך המח שלנו ואני לא רוצה להיכנס לזה, אבל כל מידע חדש הגיע מבחוץ. זה אומר שזה דברים שהתחברו לנו מספר שקראנו, הרצאה ששמענו, משיחה עם מישהו, היינו בהרצאה, שמענו פודקאסט, הקשבנו לאנשים במעלית. וכל הדברים האלה נכנסו לנו לתת מודע ועד שפתאום יום אחד הם נהפכו למחשבה. וככה הדברים בעצם נוצרים. 

ולכן אני תמיד אומר שאם אתם רוצים להעשיר את עצמכם, כדאי שתקשיבו לכל מיני אנשים, תקראו ספרים, תשמעו הרצאות, תקשיבו לאנשים שהשיגו את מה שאתם רוצים להשיג. ככה אנחנו מייצרים מחשבות חדשות שבהמשך יהפכו לדיבור, למילים, שאחרי זה יהפכו לפעולות, מעשים ואחרי זה יהפכו לתוצאות. 

בפרק הרביעי אני גם מדבר על כל הנושא של חשיבת “איך כן” וזה משהו שאני מאוד מאמין בו, בטח גם בעסק שלי. אני תמיד מדבר על זה יחד עם הצוות שלי. זה משהו שמנחה אותי תמיד. חשיבת “איך כן” אומרת את הקונספט הבא. יש לי מטרה ואני הולך להשיג אותה. אין דבר כזה שזה לא עובד כי אם ניסיתי משהו וזה לא עבד, אז עכשיו אני יודע מה לא לעשות, מחקתי את האופציה הזאת מרשימת הפעולות האפשריות ועכשיו בואו נתקדם וניקח את זה לשלב הבא. 

זו חשיבת “איך כן”. 

נתתי גם את הדוגמא של איך גייסתי מתאמנים חדשים מתוך מגדל יוקרה. אז אם אתם רוצים להבין מה היה שם, אני ממליץ לכם להקשיב לפרק. 

בפרק החמישי אני מדבר על הנושא של קבלת החלטות. אני אומר שלאנשים קשה לקבל החלטה וזה משהו שיושב הרבה פעמים על זה שהם מעולם לא היו רגילים להיות בטוחים בעצמם ולדעת לקבל החלטה בו במקום. הם תמיד צריכים לחשוב על זה. אני פוגש את זה הרבה מאוד, את האנשים שצריכים לחשוב על זה. 

אסביר לכם משהו לגבי אלו שאומרים “אני צריך לישון על זה הלילה”. 

כל הקונספט הזה של “אני צריך לישון על זה”, האמת שזה משהו שהוא קשור להטמעת הלמידה. זה משהו שהוא נכון, זה חלק במוח שנקרא ההיפוקמפוס וזה אומר שאם למדתי משהו, אם אני אשן, אני באמת אטמיע אותו טוב יותר לזיכרון שלי וזה יעזור לי אח”כ להטמיע את החומר.

אבל כשמישהו אומר לי “אני צריך לחשוב על זה” כשהוא הבין כבר את כל הנתונים, בעצם מה שהוא מנסה להגיד לי זה “תקשיב מתן, אני לא יודע לקבל החלטה, קשה לי להגיד לך עכשיו כן או לא, אז אני אגיד לך משהו שהוא באמצע כזה כמו “תקשיב, אני צריך לחשוב על זה”. 

אבל אני אגיד לכם מה העניין. אם באותו רגע הבנתם את כל הנתונים, הבנתם את הסיטואציה, אתם יודעים מי אתם, אתם יודעים מי הצד השני, אין יותר שאלות וכל מה שנשאר זה רק לחשוב על זה ואתם נורא מקווים שמחר בבוקר פתאום תהיה לכם איזושהי הארה, תדעו שאתם רוצים לעשות את זה או לא רוצים לעשות את זה, אז זה ממש לא נכון. אתם תרגישו מחר בבוקר בדיוק כמו שהרגשתם ביום שלפני בערב. לא השתניתם ב-14 שעות. 

הדבר היחיד שיגרום לכם לשנות את ההחלטה שלכם זה אם הסיטואציה תשתנה והסיטואציה זה או מה שהגורם החיצוני הציע לכם או מי שאתם. יש יותר סיכוי שההחלטה שלכם תשתנה אם הגורם החיצוני ישנה את ההצעה שלו. אנשים לא משתנים בן לילה. שינוי של בן אדם זה משהו שלוקח שנים ובגלל זה תמיד הסטטיסטיקה אצל אנשים אומרים לי לפחות “אני צריך לחשוב על זה” זה כמעט תמיד ב-99% התשובה היא “לא”. 

אני כבר יודע את זה לפני. האמת שאני גם צוחק על זה. אני אומר “תקשיב מה הולך לקרות. אתה הולך לחזור הביתה, אתה הולך לחשוב על זה ומחר אתה הולך להגיד לי שזה לא זה”. 

זה בדיוק מה שקורה תמיד. אנחנו כבר קיבלנו את ההחלטה באותו הרגע. הבנו מי אנחנו, הבנו מי הצד השני, הבנו את הסיטואציה, אין עוד על מה לחשוב. פשוט כשאנשים אומרים שהם צריכים לחשוב על זה, הם בעצם אומרים, “תקשיב, קשה לי לקבל החלטה אז אני אעשה את זה בצורה יותר מנומסת”. 

זה היה קצת החלק שלי לפרוק מכל האנשים שהיו צריכים לחשוב על דברים. תפסיקו לחשוב על הדברים! אתם לא יכולים לגדול אם אתם מקבלים תמיד את אותן ההחלטות. אתם לא יכולים לקחת את החיים שלכם לשלב הבא אם אתם כל הזמן עושים את הדברים שהייתם רגילים. 

אנשים אומרים לי “מתן, אבל זה לא אני, זה לא האופי שלי”.

אני אומר “מעולה! אנחנו רוצים לשנות את האופי שלך. אנחנו רוצים לקחת אותך לשלב הבא, אנחנו רוצים שתהיה בן אדם טוב יותר. אנחנו רוצים שיהיו לך הרגלים טובים יותר, אנחנו בהגדרה רוצים לשנות אותך”

אגיד לכם מה הבעיה. אנשים לא רוצים להשתנות. הם לוקחים את המושג הזה להשתנות כאילו הם עכשיו לא בסדר. עכשיו אני לא אומר שאנחנו עכשיו לא בסדר, אני פשוט אומר שאנחנו עוד מעט נהיה הרבה יותר טובים. זאת המטרה. 

תמיד כשבאים לכאן לתהליכים של ירידה במשקל, משהו פיזי קורה שזה השינוי הפיזי, בין אם הם נגיד מורידים את הבטן, מורידים באחוזי שומן, אבל התהליך המדהים ביותר זה התהליך הפנימי. אנשים נהיים ממוקדי מטרה, אנשים מפסיקים להיות דחיינים, אנשים מתחילים לאהוב את החיים שלהם. זה שינוי שהוא כזה מדהים, אבל חייבים לחוות אותו כדי להבין על מה אנחנו מדברים. מהצד, זה פשוט נראה שהבן אדם הוריד במשקל. מבפנים הבן אדם שונה לגמרי. 

בפרק השישי אני מדבר על הנושא של תזונה, כושר וירידה במשקל. אני ממש נותן שם טיפים פרקטיים לגבי מה צריך לעשות אם אנחנו רוצים לעלות במסת שריר, איזה אימון אנחנו צריכים לעשות, כמה אוכל אנחנו צריכים לאכול, מה המוצרים שעדיף שנאכל וכמובן גם לגבי מי שרוצה להוריד באחוזי השומן, להוריד במשקל, להצר היקפים ולהתחטב.

אז אני לא אכנס לזה כאן, אבל הכל קיים בפרק השישי ואני ממליץ למי שהנושא הזה זה מה שהוא כרגע הכי מחפש, להקשיב לפרק הזה. אבל גם אני מדבר שם על הקשר שבין להגשים את עצמנו בפן הפיזי לבין להגשים את עצמנו בפן הכלכלי, בפן הקרייריסטי, במקום העבודה. 

אחד הדברים שאני מדבר עליהם זה שיצא לי לדבר עם הרבה מאוד מנכ”לים ובדקתי בעצם האם הנושא של כושר, תזונה ואורח חיים בריא זה משהו שהם חיו אותו כל חייהם ומה הוביל למה? האם הם קודם היו מנכ”לים ועכשיו התפנה להם הזמן והם התחילו להתאמן או שהם תמיד התאמנו וכתוצאה מכך, עכשיו הם הצליחו לבנות את עצמם בעולם העסקי כי יש להם בסיס טוב. 

אז זה הפרק השישי ואני ממליץ לכולם להקשיב לו. 

בפרק השביעי אני מדבר על נושא של סביבה חזקה מכוח רצון. אני מדבר על זה שבעצם אנחנו הסיכום של כמות האנשים שאנחנו מסתובבים איתם, אבל גם אני מתייחס לזה שסביבה זה לא רק אנשים, זה גם יכול להיות סיטואציה וזה יכול להיות חפצים. 

אני מדבר על זה שאם אנחנו רוצים להוריד במשקל אז נכון שננקה את הבית שלנו מאוכל שאנחנו לא רוצים כי אנחנו לא רוצים לבחון את כוח הרצון שלנו. בדיוק כמו שאדם שרוצה להפסיק לעשן לא יבהה בקופסת סיגריות במשך כל היום, כך גם מי שרוצה להוריד במשקל, כדאי שלא יבהה בחטיפים או בדברים שלא מקדמים אותו במהלך כל היום. 

תזכרו, סביבה חזקה מכוח רצון. אתם יכולים להיות הכי חזקים בעולם, אבל למשך זמן אם תהיו בסביבה הלא נכונה של האנשים, סיטואציה, חפצים, אתם תגלו שזה מאוד קשה להתמיד. ולכן הדבר הראשון שאני ממליץ לכל אחד ואחת זה לנקות את הסביבה שלו. 

איך מנקים אנשים? אפשר להיפרד מהם. זאת הדרך הקשה אבל המהירה. יש את הדרך שאני ממליץ אבל היא לוקחת יותר זמן וזה בעצם לרתום את האנשים אליכם. זה אומר שאם אתם רוצים להוריד במשקל, אז כדאי מאוד שגם הסביבה שלכם תרצה את זה או שתיכנס לאיזושהי מסגרת של תהליך כי ביחד יהיה לנו הרבה יותר קל. 

אני מדבר שם גם על הנושא של איך התעוררתי בבוקר ומה גרם לי סוף סוף למצוא את המנגנון שעובד עליי בצורה הכי טובה להפסיק עם הדחיינות, לקום כל יום בבוקר בשעה מאוד מוקדמת כדי להתאמן ולבנות את רוטינת הבוקר שלי שאני הולך להחזיק בה עכשיו למשך שנים כי סוף סוף מצאתי מה המנגנון שעובד עליי. 

אז כל מי שסקרן לשמוע איך עשיתי את זה, פרק 7 זה הפרק עבורכם. 

בפרק השמיני אני מדבר על כל הנושא של קריאת ספרים. אני משתף אתכם בזה שבעבר לא הייתי אחד שקורא ספרים ואפילו גם הייתי מאלה שאומרים “בשביל מה צריך את הדבר הזה?” היום אני מבין טוב מאוד. 

אני מספר לכם על ספר בשם “חשוב והתעשר” שאני מאוד ממליץ עליו ואני לוקח משם עשרה חוקים שאני מיישם בחיי ביומיום וגיליתי שגם הספר שנכתב לפני יותר ממאה שנה, גם חושב כך. אז זה היה כיף לראות שיש קורלציה ביני לבין הסופר ואני משתף אתכם בעקרונות האלה ובחוקים שלי ואני מבטיח לכם, אם תיישמו אותם, אתם תראו איך אתם לוקחים את החיים שלכם לשלב הבא. 

בפרק התשיעי וזה בעצם הפרק הקודם, אני מספר לכם על מודל פירמידה. זה המודל שפיתחתי כדי לקחת את כל התוכן שאני מדבר עליו בהרצאות שלי, בסרטונים שלי, ביומיום שלי, לקחת את כל השפה הזאת שאני מדבר אותה של התפתחות אישית, של הצבת מטרה וכתיבת תוכנית, אני מסביר מה זה מודל פירמידה, למה אני ממליץ על זה, איך זה בנוי? מה החלקים של הפירמידה? אנחנו מדברים פה על מטרה, אנחנו מדברים שם על תוכנית, אנחנו מדברים שם על נושא של התפתחות אישית. 

זה גם די סיכום של הרבה מאוד מהעקרונות ואני מאוד אוהב את הפרק הזה כי זה עושה סדר ואני חושב גם שזה אחד הפרקים היותר פרקטיים, בטח אם אתם מקשיבים לפודקאסט וגם רושמים לכם נקודות או במקרה הזה מציירים את הפירמידה עצמה כדי להבין באמת מה אנחנו צריכים לעשות כדי להגשים את המטרות שלנו. 

חברים, זה הסיכום בעצם של העונה הראשונה. מה שטוב בפודקאסט זה שהוא תמיד הולך להיות כאן ותמיד תוכלו לשמוע את הפרקים מהסדר שתרצו בין אם זה מההתחלה לסוף, מהסוף להתחלה, לפי רק מספרים זוגיים של פרקים, איך שתרצו זה תמיד כאן וזו המתנה שלי אליכם. 

אנחנו מסכמים את העונה הראשונה ואני קצת אספר לכם שכל הרעיון הזה הגיע רק משתי מטרות.

המטרה הראשונה היא מטרה שהיא שלי. רציתי פשוט לדבר, רציתי פשוט לשפוך את כל המחשבות שלי ואת כל התובנות שלי וכל הדברים שאני עושה בחיים שלי ואני רואה שעוזרים לאנשים אחרים ומה שנקרא, לשים אותם על הנייר או במקרה הזה באודיו. 

אבל המטרה השנייה והחשובה ביותר זה לעזור לכם. תראו, אני מאמין שיש לי את היכולת לעזור לאנשים להגיע למטרה הבאה שלהם. אני רואה את זה, זו העבודה שלי, זה החיים שלי וזה ככל הנראה מה שאני הולך לעשות כל חיי. 

אני רוצה להגיד לכם תודה על זה שהקשבתם. אני רוצה להגיד לכם תודה על זה שהייתם כאן. אני רוצה להגיד לכם תודה על זה שתקשיבו גם לעונה השנייה שהיא תצא ממש בקרוב. 

העונה השנייה הולכת להיות בצורה קצת אחרת. היא הולכת להיות יחד עם עוד אנשים שהולכים לשבת איתי כאן ואנחנו הולכים לעשות ראיונות אחד לשני. אני הולך להביא אנשים מאוד מוכשרים ומוצלחים שאולי אתם מכירים ואנחנו הולכים לדבר בעצם על מה זה הצלחה ונקבל גם זווית יותר אישית וגם נשמע עוד קולות של אנשים אחרים, למרות שכיף לכם איתי. אני יודע את זה. 

חברים, תודה רבה, אני אוהב אתכם, אני תמיד זמין בכל הרשתות החברתיות. פשוט תודה לכם. אני אוהב ונתראה בעונה הבאה!

<מוזיקה <♬